Dijital Pazarlama, Genel, Hit
Şimdi Okullu Olduk!

Şimdi Okullu Olduk!

Dijital Pazarlama Okulu projesi MooF Dijital Pazarlama Ajansı tarafından yaklaşık 7 aydır temelleri atılan ve alt yapısal hazırlığı tamamlanan “dijital pazarlama” odaklı bir eğitim projesi.

Eğitimde odaklanılan “dijital pazarlama” terimine biraz değinelim. Son yıllardaki yüksek teknolojik büyüme, sosyal mecraların gelişmesi ve kullanıcıların bilgisayar ve akıllı cihazlarda geçirdiği süre arttıkça, markalar, firmalar, bireyler bu alanlarda görünür olmaları gerektiğinin farkına vardılar. Rakamlarda kanıtlıyor ki bu farkındalık her geçen çeyrekte, dijital alanlara yapılan yatırımın hızla artmasına ve pastanın büyümesine yol açıyor.

IAB (Interactive Advertising Bureau) verilerine göre; Dijital reklam yatırımları, 2014 yılında geçen yıla oranla 21% büyüyerek toplamda 1409 Milyon TL’ye ulaştı. Özellikle mobil ve video reklamlara yapılan reklam yatırımlarındaki artış dikkat çekiyor. Daha detaylı verilere IAB tarafından hazırlanan bu infografikten ulaşabilirsiniz. http://www.iabturkiye.org/sites/default/files/iab_turkey_dijital_yatirim_2014_infg.pdf

 

Tüm bu gelişmeler dikkate alındığında, sektördeki etkin ve donanımlı insan sayısına ihtiyacında da doğru orantılı olarak bir artış olduğu görünüyor. Dünya ile olan rekabeti birkaç seviye yükseltecek donanımlı bireylerin yetişmesi içinde ülkemizde henüz yeterli eğitim yapılanması görünmüyor. Birkaç üniversite dışında da “dijital pazarlama, yeni medya, dijital medya” gibi detaylı eğitimlere yer vermiyor. Piyasada bulunan nadir sayıda eğitimlerin ücretleri ise, neredeyse bir yüksek lisans parasına eşdeğer.

Tüm bu gelişmeler dikkate alınarak ortaya çıkan ve bugüne kadar yüzlerce kişiye tek günlük dijital pazarlama eğitimleri veren “Dijital Pazarlama Okulu” yeni dönemde Türkiye’deki 50 üniversitede “Dijital Pazarlama Seminerleri” vermeye hazırlanıyor. Seminerlerde gerek Türkiye’den gerekse de Dünya’dan sektörün başarılı isimleri konuşmacı olacak. Bahsedilen proje bugünlerde; pilot üniversite belirlenmesi, sponsorluk görüşmeleri aşamasında devam ediyor. Gelişmeleri buradan duyuruyor olacağız.

Dijital pazarlama okulunda; SEO, Google Adwords, Analytics, Video Reklamcılığı, Görüntülü Reklamlar, Eposta pazarlaması, içerik pazarlaması, sosyal medya pazarlaması, Eticaret gibi birçok eğitim konu başlığı mevcut. Hali hazırda devam eden “dijital pazarlama” odaklı eğitimleri buradan takip edebilir ve kayıt olabilirsiniz. www.Dijitalpazarlamaokulu.com

Benzer Yazılar

Bi Yorumunuzu Alırım

E-Posta adresiniz yayınlanmaz. İşaretli alanları doldurunuz. *

Tüm Yazılar