Dijital Pazarlama, Genel, Hit
Google Ads Nedir? Nasıl Kullanılır?

Google Ads Nedir? Nasıl Kullanılır?

Dijital pazarlamanın en etkin stratejilerinden biri olan Google Adwords yakında Google Ads oluyor. Peki Google Ads nedir? Nasıl kullanılır? Adworods’ten farklı yanları olacak mı? Bu yazımızda bu konuyu inceleyeceğiz.

Google Adwords Google’ın sunmuş olduğu bir reklamcılık platformudur. Uzun zamandır bu konuyla ilgili eğitimler sunuyoruz. Malum dijital dönüşüm ve dijital dünyanın dinamik yapısı yeniliklerinde beraberinde getiriyor. Google son dönemlerde bir çok aracında oldukça yenilikçi bir sürecin içinde. Bu kapsamda Google AdWords 24 Temmuz 2018’de itibariyle yeni isimi olan Google Ads ismiyle karşımıza çıkıyor. Yeni Google Ads markası aslında algı olarak adwords kelimesinin üzerine çıkmayı hedefliyor. Çünkü adwords markasının içinde geçen words(kelimeler) kelime reklamcılığı algısını oluşturuyor. Oysa ki Google Adwords, kelime reklamlarının ötesinde dijital reklamların bir çok bacağını oluşturuyor. Bünyesinde arama ağı reklamlar, görüntülü reklam ağı, mobil, gmail, app ve video ağı dahil olmak üzere kullanılabilir bir çok kampanya türlerini barındırıyor.

Mantık olarak bilenen klasik yöntemlerle çalışan Google Ads yeni panelle birlikte daha kullanışlı hale geliyor.

Neler değişiyor?

Google Ads yeni panelde iletişimi daha güçlü yardım merkezi, ürünlerin arayüzü, fatura özellikler ve ç diğer alanlarda yeni ad ve logosuyla birlikte görünmeye başlayacak. Daha önce hesabınıza erişmek için kullandığınız adwords.google.com URL’si de ads.google.com olarak değişiyor. Aynı şekilde support.google.com/adwords adresindeki yardım merkezi support.google.com/google-ads adresine taşınacak.

Google Ads panel ve özelliklerindeki değişiklikler kampanyaların performansını, başarı metrikleri ve  web sitesinde gezinme deneyimleri veya raporlama özelliklerini herhangi bir şekilde etkilemeyecek.

Yine DoubleClick Dijital Pazarlama ve Google Analytics 360 Suite gibi markalarda da isim ve branding odaklı değişikliklere giden Google’ın bu markaların ve özelliklerini ele aldığı blog yazısını da buradan okuyabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş

Benzer Yazılar

Bi Yorumunuzu Alırım

E-Posta adresiniz yayınlanmaz. İşaretli alanları doldurunuz. *

Tüm Yazılar