Dijital Pazarlama, Genel, Hit
Facebook Watch ile Video Tarafını Güçlendiriyor!

Facebook Watch ile Video Tarafını Güçlendiriyor!

Facebook’un Watch / Video servisini yayına alacağı bir süredir konuşuluyordu.
Büyümesini hızla sürdüren ve 2 milyar kullanıcı barajını aşan Facebook, video kısmını daha da güçlendirecek yeni sekmesi Facebook Watch‘ı duyurdu.

Malumunuz dijital dünyada videoların gücü aşikar. Facebook özellikle bu kısmı güçlendirmek adına youtube gibi bir tekel içinde tehlikeli bir rakip olma yolunda bir hamle yapmış oldu.

Ayrıca Facebook Watch kullanıcıları, bu platform üzerinden dizi, film ve programları izleyebilecekler. İlgi alanlarındaki yayınları takibe alıp kendi listelerini oluşturabilecekler. Yine kendi networklerinde bulunan arkadaşlarının takip ettikleri videoları ve izledikleri programları da görrbilecekler. Bu açıdan incelediğimizde ise dijital yayın platformları olan Amazon ve Netflix gibi markalara da rakip olmaya hazır. Facebooktaki üye sayısına bakınca bu sayının büyüklüğü gelecekte TV platformları için de tehdit oluşturabilir.

Türkiye’de puhuTV, bluTV gibi dijital yayın platformları dijital dizi hamleleri ile dikkat çekmiş durumda. Facebook’un ise Watch tarafında Türkiye pazarında neler yapabileceği merak konusu.
Facebook Watch ile gelen bir diğer yenilik ise, program izlenirken hakkında anlık yorum yapma özelliği.

 

Facebook Watch girişimini bir sekme ile kullanıma alıyor. İlk etapta ABD‘de kullanıma sunulacak. Mobil, masaüstü ve laptoplardan ulaşılabilecek olan Watch, Facebook’un TV uygulamaları sayesinde de kullanılabilecek.

 

Sosyal Medyada Paylaş

Benzer Yazılar

Bi Yorumunuzu Alırım

E-Posta adresiniz yayınlanmaz. İşaretli alanları doldurunuz. *

Tüm Yazılar