Blog, Dijital Pazarlama, Hit
“Sosyal Medya Zirvesi” Global Boyut Kazanıyor.

“Sosyal Medya Zirvesi” Global Boyut Kazanıyor.

3. SOSYAL MEDYA ZİRVESİ GERÇEKLEŞTİ

Moof Dijital Pazarlama Ajansı olarak projelendirdiğimiz ve 3.sü Littera İletişim işbirliğiyle düzenlenen Sosyal Medya Zirvesi 24 Nisan 2015’te Şişli Kent Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Etkinlikte sosyal medya ve dijital mecralar üzerine merak edilen birçok konu tartışıldı.

Geçtiğimiz günlerde üçüncüsü düzenlenen Sosyal Medya Zirvesi konuşmacıları ve içeriğiyle büyük ilgi gördü. Açılışını Moof Dijital Pazarlama Ajansı Kurucusu olarak ben ve Littera Ajans Kurucu Ortağı Tuba Tırın’ın gerçekleştirdiğimiz etkinlikte, altı oturum ve iki panel gerçekleşti. İlk oturum Yalçın Arı ile başladı. En çok ilgi gören oturumlardan biri Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi Ercüment Büyükşenerin oturumu oldu. ‘Nedir bu sosyal medya?’ sorusuna değinen Ercüment Büyükşener; sosyal medyanın ne olduğunun yanı sıra ne olmadığının da altını çizerek, dikkat edilmesi gereken noktalara değindi.

yalcin-ari

 

ercunment-buyuksener

Gazeteci Deniz Ergürel,  bizi dört duvar arasına hapseden eski habercilik anlayışının değişim ve dönüşümünü paylaştı ve hemen ardından, ‘Sosyal Medya’nın Sosyolojisi’ sunumu ile akademik bilgisini sosyal medya ile harmanlayan Başak Temel, sosyal medyanın ve sosyolojinin birbirini ne denli etkileyip dönüştürdüğünün örneklerini paylaştı.

basak-temel

Türkiye’de ilk Sosyal Medyada hakaret davasını kazanarak emsal teşkil eden Manken ve  Şarkıcı Nilay Dorsa; hukuksal süreç detaylarını anlatarak, ünlülerin hayran kitlesi ile doğru sosyal medya iletişimi kurması üzerine konuşma yaptı.

nilay-dorsa

Beybin Esen moderatörlüğünde gerçekleşen “içerik pazarlaması” konulu oturumda; Devletşah Özcan, Fatmanur Erdoğan ve Hakkı Alkan konuk oldu ve içerik pazarlaması üzerinde keyifli bir söyleşi gerçekleşti. Günün son oturumunda “Sosyal Medya’da Kitle İletişimi” konuşuldu. Sosyal medya fenomenlerinden, Halil Söyletmez, Nafer Ermiş ve Şahangiller konu üzerine deneyimlerini paylaştılar.

icerik-yonetimi

fenomenler

Dördüncüsünün Aralık 2015 tarihinde düzenleneceğini belirtilen Sosyal Medya Zirvesi, uluslararası boyutta büyüme hedefiyle ilerleyecek. İlgili kişiler gelişmeleri, etkinlik resmi sitesi olan SosyalMedyaZirvesi.com adresinden takip edebilirler.

 

Benzer Yazılar

Bi Yorumunuzu Alırım

E-Posta adresiniz yayınlanmaz. İşaretli alanları doldurunuz. *

Tüm Yazılar