Dijital Pazarlama, Genel
Isparta, Süleyman Demirel Üniversitesi – Kariyer Festivali

Isparta, Süleyman Demirel Üniversitesi – Kariyer Festivali

Isparta ilk kez ziyaret edeceğim bir şehirdi. Çok küçük yaşlarda ufak bir uğramışlığımız olsa da hafızamda yer etmemiş. Süleyman Demirel Üniversitesi, Endüstri ve Kalite Topluluğu’nun davetiyle dijital dünya ile ilgili bir seminer gerçekleştirdik. “Gelecek Şimdi” sloganı ile gerçekleştirdikleri etkinlik, öğrencilerin kariyerlerine yol çizmek, sektörel farkındalık yaratmak gibi amaçlarda birleşiyor.

Endüstri mühendisliği bölümü ağırlık katılımcı kitlesi olan etkinlikte yine farklı farklı sektörlerden konuşmacılar vardı. Bölümde aynen işletme / iktisat bölümü gibi bir çok başlıkta eğitim alındığı için hangi alanda ilerleyeceğini kestirmekte güçlük yaşıyor öğrenciler. Hatta öyle ki; içerik itibariyle bölümden bölüme, üniversiteden üniversiteye değişkenlik gösteren bir bölüm. Örneğin, SDÜ’de Endüstri Mühendisliği bölümü öğrencileri daha ağırlıklı olarak bilişim dersleri alıyorlarmış.

Dijital pazarlama sürecinde kariyer olanaklarından bahsettiğimiz etkinlikte Google Partner sistemi, uluslararası geçerli sertifika sınav detayları, püf noktaları, bu sertifikalar ile kariyerlerini hangi noktada geliştirecekleri gibi konulara değindik. Oldukça ilgiliydi katılımcılar rakamlara ve artan sektör verilerine. Etkinlik sonunda yaptığımız eğlenceli quiz ile sunumda anlattığımız bilgilerin üzerinden geçtik.

Benzer Yazılar

Bi Yorumunuzu Alırım

E-Posta adresiniz yayınlanmaz. İşaretli alanları doldurunuz. *

Tüm Yazılar