Blog, Dijital Pazarlama, Hit
Google Adwords Android Uygulaması Yayınlandı [inceleme]

Google Adwords Android Uygulaması Yayınlandı [inceleme]

Google AdWords Android Uygulaması gelse de hesaplarımızı mobilden de yönetebilsek diyen bir çok ses duymuştum öncesinde. Koskoca Google bunu neden yapmıyor diye de eleştirenler vardı. Sonunda nihayet Google Adwords Android uygulaması yayınlandı ve kullanıma hazır. iOS’da yolda geliyor.

Malumunuz olduğu üzere Google Adwords Dijital Pazarlama’nın en önemli ve en çok kullanılan stratejilerinden. Çok yüksek geri dönüşler alınmakta olduğundan her geçen günde kullanımı artmakta. Daha önce paylaştığım Türkiye’de İnternet Reklamcılığı yazımda da paylaştığım harcama dağılımda arama motoru yatırımları başı çekenlerden.

Hal böyleyken gerek ajanslar gerekse de bireysel adwords yönetenler hesaplarını yönetiyorlar ancak hızlı iletişim çağında pc başında değillerse mobilden erişimde sıkıntı yaşıyorlar ve hemen uygulama mağazarına girip arama kutusuna “adwords” diye aratıyorlardı. Ancak aradıklarını bulamıyorlardı.
Google buna çözüm getirdi ve artık adwords kullanımını şimdilik android uygulama mağasında yayına aldı.

Peki neler var uygulamada?

Eğer, halihazırda AdWords kullanıcıysanız kampanya istatistiklerini görüntüleyebiliyor, anlık bildirim alabiliyorsunuz.

Uygulamayı ilk açtığınızda gösterimler, tıklamalar, tıklama oranları, maliyet ve dönüşüm gibi temel raporları görebileceğiniz bir panel sizi karşılıyor.

Screenshot_2015-03-10-09-50-51

Tabi bu istatistikleri adwords özelliklerinde kullandığınız gibi çeşitli hedefleme kriterlerine göre izlemeniz de mümkün. Uygulamayı kullanarak bütçe yönetimi yapılabiliyor ve kampanyalarınızı düzenleyebiliyorsunuz.

Yine alışageldiğimiz “fırsatlar” sekmesini de grafik ve renk tasarımı olarak dikkat çekiyor ve etkili tavsiyeleri bize sunuyor. Reklamların kampanya düzeyini, reklam grubu düzeyini de görebiliyor ve anlık müdahale edebiliyoruz.

Screenshot_2015-03-10-09-50-57

Yine anahtar kelimelere müdahale edebiliyor, eşleme seçenekleri düzenleyebiliyor ve farklı TBM teklifleri verebiliyoruz.

Screenshot_2015-03-10-09-51-44                                Screenshot_2015-03-10-09-51-58

Kullandıkça dikkat çeken özellikleri yine bu yazı üzerinden güncelleme yaparak paylaşmaya devam edeceğim.

Tabi uygulama linkini unutmadan ekleyelim. Buradan Google Play üzerinden ücretsiz olarak uygulamayı edinebilirsiniz.

 

 

Benzer Yazılar

Bi Yorumunuzu Alırım

E-Posta adresiniz yayınlanmaz. İşaretli alanları doldurunuz. *

Tüm Yazılar