Dijital Pazarlama, Genel, Hit
AdWords Geri Sayım Sayacı Özelliği

AdWords Geri Sayım Sayacı Özelliği

Bu yazımda yeni bir reklam güncellemesi olan adwords geri sayım sayacı özelliğinden bahsedeceğim.

Gün geçmiyor ki dijital reklamcılıkta yeni bir özellik daha görmeyelim. Dijital gelişmeler oldukça dinamik yapıda ve sürekli gelişme kaydetmekte. Dijital pazarlama alanında aşama kaydeden uzmanlar  gelişmeleri yakından takip etmediğinizde bir kaç adım geride kalabiliyorsunuz.

Dijital reklamcılığın en önemli dinamiklerinden “Adwords” yaratıcı reklam metinleri yazmak oldukça önemlidir. Kullanıcı ve yayıncı tarafında her iki tarafından iyi deneyimini hedefleyen Google, güncellemelerini sürdürüyor. Daha önce reklam metin politika ve karakter sayılarını güncelleyen Google şimdi de yeni bir güncellemeyle karşımızda.

Araya anahtar kelime ekleme özelliği ile özelleştirilmiş reklam metinleri oluşturabiliyoruz.

Yeni gelen güncellemeyle yine benzer kod yapılarını kullanarak, reklam başlığınıza veya açıklama satırınıza geri sayım sayacı ekleyebiliyorsunuz.

AdWords paneli üzerinden oluşturduğunuz metin reklamlarda, metninize ( { ) yazarak ve açılır menüden Geri sayım’ı seçerek geri sayım ekleyebilirsiniz. Ardından geri sayımda görünmesini istediğiniz tarih, saat ve dili seçip reklamınızı oluşturabilirsiniz.

Gerçekleştirdiğiniz etkinlik reklamları için, eticaret sitelerinde kampanyaların bitiş tarihi için, yaklaşan duyurular için dikkat çekici olarak metin reklamlarda kullanabilirsiniz.

Arama ağı kampanyasında “yeni reklam ekle” butonuna tıkladığımızda klasik reklam başlığı yerine süslü parantez ile başladığımızda aşağıdaki görüntü karşımıza çıkıyor;

2016-10-28_1242

 

Burada iki seçenek mevcut. Eskiden beri kullanılabilen “araya anahtar kelime ekleme” seçeneğinin yanı sıra geri sayım sayacı kullanabiliyoruz.

Geri sayım butonunu tıkladığımızda ise yine;

2016-10-28_1243

 

Etkinlik veya kampanya tarihimizi ayarlıyoruz.

Böylece sistemde otomatik olarak kalan süre, reklam metnine ekleniyor.

Önizleme:

countdownsearch

 

Yeni yazılar için takipte kalın.

@YasinKaplan

Sosyal Medyada Paylaş

Benzer Yazılar

Bi Yorumunuzu Alırım

E-Posta adresiniz yayınlanmaz. İşaretli alanları doldurunuz. *

Tüm Yazılar